Limaş Liman İşletmeciliği

Tamamı Hayat Holding’e ait 100 dönüm arazi içerisinde bulunan Limaş Liman işletmeciliği A.Ş. faaliyetlerine 1992 yılında başlamıştır. Kuruluş tarihinden itibaren sektör ihtiyaçlarına paralel olarak son teknolojiyle yatırımlarına devam ederek sürekli büyümüştür.

Uluslararası deniz trafiğine açık limanımız 40 43’04’’ Kuzey 29 53’07’’ Doğu Koordinatlarındadır.

Limaş Liman İşletmeciliği A.Ş. İstanbul’a 60 dk, TEM Karayolu’na 15 km, D-100 Karayolu’na 13 km, Bursa otoyoluna 500 metre mesafede bulunmaktadır.  Cengiz Topel havalimanına 18 km, Sabiha Gökçen Havalimanına ise 80 km mesafededir.

Kocaeli Liman yönetmeliği kapsamında ve Kocaeli Liman Başkanlığı denetiminde yanaşma ve kalkma işlemleri yapılmaktadır. . Limaş Liman İşletmeciliği A.Ş. ye yanaşan ve kalkan gemilere Marin Römorkör ve Kılavuzluk A.Ş.(Marin Tug) ve Anadolu Kılavuzluk A.Ş. (ANKAŞ) firmaları tarafından kılavuzluk ve römorkaj hizmetleri verilmektedir.

Mevcut atık alma tesisleri sayesinde gemilere verilen atık alma hizmetleri de Kocaeli Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü  ve Doğu Marmara Gümrük Bölge Müdürlüğünün ilgili birimleriyle koordineli olarak yürütülmektedir.

165 metre uzunluğundaki  No:1 ve 240 metre uzunluğundaki No:2 parmak iskeleleri ile sıvı kimyasal ve petrol türevleri; Proje yükleri, Kuru yük, Konteyner, Genel Kargo depolama, lojistik, tahliye ve yükleme hizmetleri Cumartesi, Pazar ve resmi tatil günleri dahil olmak üzere 24 saat esasına göre kesintisiz verilmektedir.

Limanımız Uluslararası gemi ve liman güvenlik kodu (ISPS) ; kalite yönetim sistemi kapsamında Iso 9001-14001-18001-45001  belgeleri ;Yeşil liman sertifikası ve  Kıyı Tesisi Tehlikeli Madde Uygunluk Belgelerine sahiptir.

 38.516
geçici depolama


57
kimyasal tank


6
akaryakıt tankı


19
farklı ürün hattı
Etik Kurallar ve Çalışma İlkelerimiz

Limaş çalışanlarının ve tüm paydaşlarının temel değerler olarak benimsediği iş etiği kuralları, Limaş için çalıştığımız müddetçe davranışlarımıza kılavuzluk eder. Limaş’ın parçası olan herkes bu ilkeleri benimsemek ve davranışlarına yansıtmakla yükümlüdür.

Etik Kurallar ve Çalışma İlkelerimizi İncelemek ve
İndirmek İçin Tıklayınız