Faaliyet Alanlarımız

Sıvı Yük Terminali

Türk Kimya Sanayisindeki artan iş hacmi ve talepleri doğrultusunda, terminal kapasitesi artırılarak değişik ürün gruplarında sertifikalı depolama tanklarıyla 3. şahıslara depolama hizmeti verilmektedir.

Sıvı Yük Terminali; her nevi sıvı kimyasal depolaması, gemi tahliye ve yüklemesi, kara tankerlerine dolum ve tahliye hizmetlerini kapsamaktadır. Terminalimiz Körfez Petrokimya Gümrük Müdürlüğüne bağlı A tipi genel antrepo niteliğinde olup, Akredite kuruluş tarafından API 650 standartlarına göre sertifikalandırılmış 380m3, 650m3, 1500m3, 1900m2, 2105m3, 3150m3, 3850m3 ve 10.000m3 kapasiteli 63 adet tank bulunmakta olup toplam kapasitemiz 214,460m3 tür.

Tanklarımız paslanmaz ve karbon çelik malzemeden imal edilmiş olup değişik kapasitelerde ısıtmalı, izoleli, soğutmalı, marineline, Epoxy Coating  tanklarımızda mevcuttur. Tüm tanklarımızın dolum tahliye devreleri ayrı olup kara tankeri dolumları kantar üzerinde otomatik yapıldığından müşterilerimizden gelen miktarsal talepler hatasız net olarak yapılabilmektedir. Ayrıca tüm tanklarımızdan gerektiğinde gemi yüklemesi yapılabilmektedir. Tanklarımızın tamamı NFPA standartlarında yangın söndürme sistemleri ile tanklarımızda emisyonun engellenmesi için ürün cinsine göre azot örtüsü, filtre ve scrubber sistemleri ile donatılmış olup ayrıca kapalı sistem tanker ve gemi dolum / boşaltım operasyonları da yapılabilmektedir. 

İskele operasyonlarında 21 farklı ürünün aynı anda gemi yükleme/boşaltması yapılabilmektedir. İskele boru hatlarımız 6" ve 8" Carbon Steel ve Stainless Steel malzemeden olup ürün cinsine göre Isıtmalı/İzoleli hatlarda bulunmaktadır. Tüm boru hatlarımız operasyon sonrası PIG yöntemi ile süpürülmekte olup bu şekilde hatlarda ürün kayıpları ve ürün değişikliğinde kontaminasyon olasılığı önlenmiştir.

Terminalimiz CDI tarafından düzenli olarak denetlenip sertifikalandırılmış olup, tüm ekipmanlarımız uluslararası standartlara uygun olarak seçilmekte gelişen teknolojilere göre yeni yatırımlar yapılmaktadır. Operasyon personelimiz alanında deneyimli kişilerden seçilip değişen teknoloji ve şartlar çerçevesinde sürekli eğitim verilerek gelişimleri sağlanmaktadır. 

Limaş ´ta yükleme boşaltma işlemleri ve tüm operasyonlar Cumartesi, Pazar ve resmi tatil günleri dâhil olmak üzere 24 saat esasına göre yapılmaktadır. Limaş limanına yanaşan ve kalkan gemilere pilotaj ve römorkaj hizmeti Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığınca yetkilendirilmiş firmalar tarafından verilmektedir. Gemi boyları uygun olduğu takdirde, aynı anda 3 gemiye yükleme, boşaltma hizmeti verilmektedir. Mevcut atık alma tesisleri sayesinde gemilere verilen atık alma hizmetleri İzmit Çevre ve İzmit Gümrük birimleriyle koordineli olarak yürütülmektedir. 

İskele Özellikleri

Uzunluk

Uzunluk

202 metre iki tarafına 30.000 DWT'a kadar gemi yanaştırmaya müsait

Genişlik

Genişlik

20,4 Metre

Ortalama Derinlik

Ortalama Derinlik

11.50 Metre

Denizden Yükseklik

Denizden Yükseklik

2.75 Metre

Genel Kargo Terminali

İşletmemizde yürütülen Genel Kargo operasyonları; kuru yük, paletli, jumbo (bigbag), dökme, paket vb. her türlü kuru yükün uygun nitelikteki araç, gereç ve teçhizat kullanılmasıyla yapılan yükleme, boşaltma ve istifleme operasyonlarını kapsamaktadır. Hava koşullarına bağlı olarak 24 saat hizmet sunmaktadır.

Ayrıca işletmemizde İzmit Gümrük Müdürlüğü´ne bağlı 14950 m2 Geçici Depolama Alanımız bulunmaktadır.

Yat tahliye, yükleme operasyonları.

İskele Özellikleri

Uzunluk

Uzunluk

240 metre ve 45 metre bağlama dolfeni ile iki tarafına 50.000 DWT'a kadar gemi yanaştırmaya müsait

Genişlik

Genişlik

22 Metre

Ortalama Derinlik

Ortalama Derinlik

11.50 Metre

Denizden Yükseklik

Denizden Yükseklik

2.75 Metre

Hizmet Tarifeleri

Fiyat Listesi